Naši řemeslníci Přidejte se k nám

Výměna sprchového koutu Praha

Poptat službu

Typické práce služby Výměna sprchového koutu Praha

 • Výměna sprchové koutu
 • Výměna sprchové vaničky
 • Výměna dveří sprchové koutu
 • Výměna sprchové baterie a hadice
 • Servis sprchového koutu

Výměna sprchového koutu našimi zkušenými instalatéry

Rozhodli jste se z jakéhokoli důvodu pro výměnu  sprchového koutu za nový? Nevíte si rady s jeho výměnou? Ať už se jedná o výměnu celého sprchového koutu, pouze vaničky nebo samotných dveří obraťte se na nás.

Výměna sprchového koutu Praha Montáž sprchového koutu Praha Instalatéři Praha

Sprchový kout: 

 • Kompaktní funkční blok jehož spodní část tvoří vanička i s odtokovou armaturou, umístěný nad podlahou místnosti. Prostor nad sprchovací vaničkou je od okolí oddělen závěsem z vodonepropustného materiálu, posuvnými, skládacími nebo výklopnými dveřmi. Oddělení sprchového koutu bývá průsvitné, ale neprůhledné a dosahuje tak vysoko, aby ochránilo zbytek místnosti od stříkající vody. Vodovodní baterie je umístěna uvnitř sprchového koutu. Sprchové kouty mohou být vybaveny například také masážními tryskami. Tlakovou vodu dodává pomocné čerpadlo umístěné mimo vnitřní prostor sprchového koutu. Název sprchový kout je odvozen od velmi oblíbeného provedení, kdy dvě stěny jsou tvořeny obvodovými stěnami místnosti. Teprve zbytek zástěny je samostatná lehká konstrukce. Sprchovým koutem jsou často nazývána i zařízení, pro která by se měl používat obecnější název (např. sprchová kabina).

Základní díly sprchového koutu:

 • směšovací baterie je armatura k regulaci množství a teploty sprchovací vody. Má různé varianty: samotná regulace vody, kdy sprchová hlavice vychází z jiného místa ve stěně; hadice se sprchovou hlavicí vychází přímo z baterie; nebo z baterie vychází jak sprchová hadice, tak výpustní kohout pro napouštění vany.
 • hadice se sprchovou hlavicí – hlavice je určena k držení v ruce a k vlastnímu sprchování. Často je přizpůsobena k uchycení na držák, zabudovaný do stěny, tak aby sprchující měl volné ruce. Existují sprchové hlavice, umožňující nastavit odlišné proudy vody (mlha – široký rozstřik – ostrý souvislý proud).
 • odtokový kanálek , který je zabudovaný v podlaze sprchy odvádí použitou vodu.
 • sprchová vanička : základní spodní část sprchového koutu (a sprchové kabiny). Vanička je často z laminátu, odspodu tepelně izolovaná (např. pěnovým polystyrenem). Do vaničky je zabudován odtokový kanálek.
 • držák sprchové hlavice
 • mýdelník : miska,polička, většinou rohová pro odložení spotřebního materiálu jako je mýdlo, šampóny apod.
 • madla ve stěnách pro snazší pohyb osob se sníženou pohyblivostí.

Když si nevíte rady, dejte nám vědět, poradíme si!


Montáže a instalace všeho druhu

Provádí montáže a instalace všeho druhu, jako například montáž sanitární techniky, montáž osvětlení, montáž TV držáku, montáž digestoře a mnoho dalších.

Řemeslníci a instalatéři komunity Ferda mají rádi svou práci, jsou zkušenými profesionály a proto si můžete být jisti, že svou práci odvedou na jedničku a Vy budete bez starostí a nadmíru spokojeni.

Odešlete nezávaznou poptávku nebo se zeptejte kdykoliv si nebudete vědět rady, pomůžeme vám!

Poptat službu

Reference

NejŘemeslníci.cz

Oceňuji rychlost reakce na mou poptávku i velmi flexibilní termín zpracování. Prace také odvedena perfektně.

Firmy.cz

Doporučuji na 100%! Super jednání, velká ochota, perfektně odvedená práce. Pán z Ferdy byl opravdový profesionál. A co mě velice mile překvapilo a nebývá samozřejmostí: vše po sobě perfektně uklidil.

Facebook

Skvělá komunikace, rychlá a dobře odvedená práce. Děkuji
Poptat službu

Poptejte Ferdovy služby

Profesionální přístup k zákazníkům a kvalitně odvedená práce jsou pro nás prioritou

K poptávce