Naši řemeslníci Přidejte se k nám

Malíři Praha

Poptat službu

Typické práce služby Malíři Praha

 • Malování pokojů                              Malování obrazců
 • Malování bytů                                  Odstranění staré malby
 • Malování firem                                 Začištění stěny     
 • Malování kanceláří                          Vyrovnání stěny malířskou stěrkou                                              
 • Malování magnetickou barvou       Zarovnání malby po malování

Malíři Praha malířské práce malování pokojů

Potřebujete vymalovat byt, firmu nebo kancelář? Potřebuje Váš dům nový nátěr fasády, střechy? Obraťte se na nás, provádíme profesionální malířské a tapetářské práce.

Vyspravíme praskliny stěn a v případě nutnosti se postaráme o štukování.

Malíři Praha to není jen malování pokojů

Malířské práce jsou jen jednou z mnoha prací, které si u nás můžete objednat a díky kterým můžete ušetřit spoustu času, nervů, ale i peněz. Nabízíme Vám drobné zednické práce, drobné opravy v domácnosti, montáže nábytku, ale i zahradnické práce, úklidové práce, odklízení sněhu nebo například dřevostavby. Je jen na Vás, rozhodnout se, zda svůj volný čas chcete trávit opravdu tím, co Vás naplňuje.


Zarovnání malby

 • Jestliže jste v situaci, kdy Vaši malbu zbytečně znehodnocují nerovné okraje, nebo zkrátka chcete pro své prostory dokonale rovné hrany a tvary malby, případně chcete, aby Váš perfektní servis a služby Vašeho podniku odrážel i vzhled interiéru, napište nám a my se postaráme o perfektní vhled malovaných stěn.
 • Věřte, že investice do úpravy precizního designu Vaší malby se vyplatí a Vaši zákazníci to poznají.

Malíři komunity Ferda Praha mají dlouholeté zkušenosti a ty dokáží perfektně využít při realizaci nových zakázek. 

Odešlete nezávaznou poptávku nebo se zeptejte kdykoliv si nebudete vědět rady, pomůžeme vám!


historie malířského řemesla

Počátky malířství sahají hluboko do naší historie. Nejstarší dochované zmínky o malířství jsou zmladší doby kamenné a to zhruba v období více než 20 000 let př. n. l. v podobě jeskynních maleb. Nejčastějšími náměty jeskynních maleb pak byly převážně zvířecí motivy. Znázorňovanými zvířat se tak často stávali koně, bizoni, mamuti či sobi. 

malíři pokojů


 • Malířství jako řemeslo úzce souviselo s rozvojem architektury. Již v dobách středověku se malíři sdružovali do cechu, jehož malířstvíhistorie sahá až do doby vlády otce vlasti Karla IV. Za jeho vlády založili malíři a štítaři pražských měst bratrstvo. Karel IV. jim roku 1348 udělil výsady tzv. spolucechu „malířů duchovních“ a „malířů štítů“. Malíři do svého cechu postupem času přibrali další řemeslníky jako byli sklenáři, knihvazači, řezbáři, pergameníci, zlatotepci, iluminátoři a další. Jako svého patrona uctívali sv. Lukáše s malířskými atributy.

 


 • Cech malířů si po dlouhá léta vedl velice dobře a zaujímal v cechovní hierarchii významného postavení. Cechy odmalíři praha těch dob v různých podobách fungovaly téměř 600 let.

 

 


 • Činnost cechu byla pozvolva utlumována a úplně ukončena během padesátých let dvacátého století.

 • Znovubnovení činnosti Cechu malířů lakýrníků a tapetářů bylo v únoru roku 2003, kdy po registraci na Ministerstvu vnitra ČR, byla svolaná I. valná hromada, na které byly přijaty Stanovy cechu a byla zvolena cechovní rada.
 • V současnosti má cech asi 250 členů a sdružuje kolem 2500 řemeslníků Čech Moravy a Slezska. Cech v posledních letech začal úzce spolupracovat s odbornými učilišti, je totiž důležité, aby na učilištích probíhala odborná výuka v souladu s novými trendy v tomto oboru.
Poptat službu

Reference

NejŘemeslníci.cz

Oceňuji rychlost reakce na mou poptávku i velmi flexibilní termín zpracování. Prace také odvedena perfektně.

Firmy.cz

Doporučuji na 100%! Super jednání, velká ochota, perfektně odvedená práce. Pán z Ferdy byl opravdový profesionál. A co mě velice mile překvapilo a nebývá samozřejmostí: vše po sobě perfektně uklidil.

Facebook

Skvělá komunikace, rychlá a dobře odvedená práce. Děkuji
Poptat službu

Poptejte Ferdovy služby

Profesionální přístup k zákazníkům a kvalitně odvedená práce jsou pro nás prioritou

K poptávce